top of page

Sulev Raik

Partner, juhatuse liige

Tallinn, Eesti

MOB: +372 55679575

sulev.raik@prudentia.ee

Sulev Raik on Prudentias partner ja tal on 25-aastane finantsturgude kogemus. Ta alustas oma karjääri kutselise börsimaaklerina Tallinna börsil 90-ndate keskpaigas investeerimispanganduse ettevõttes Baltic Cresco Investement Group noorempartnerina. Cresco oli üks juhtivatest börsi turuosalistest väljaspool kommertspankasid. Cresco põhifookus oli corporate finance. 90-ndatel osaleti aktiivselt ettevõtete erastamisprotsessis, M&A tehingutes, IPO-de korraldamises ja börsile viimises. Tuntumad tehingud olid Estonian Air-i erastamine koos Maersk Air-iga ja Eesti juhtiva ehitusettevõtte Merko Ehituse IPO koos noteerimisega Tallinna börsil.

Enne ühinemist Investment Agency (Prudentia eelkäija) meeskonnaga töötas Sulev 14 aastat SEB Varahalduses fondijuhina keskendudes Ida-Euroopa aktsiaturgudele ja hiljem kitsamalt Vene investeeringutele, mille maht kasvas 2011. aastaks 1 miljardi euroni. Tema tööd on hinnanud kõrgete reitingutega S&P, Morningstar ja Citiwire. Tema juhitud SEB Russia Fund võitis 2012.a. Thomson Reuters-i poolt välja antava parima Vene fondi tiitli (winner of a Lipper Fund Award 2012 – Switzerland, by Thomson Reuters). Ta on jõudnud kolme parima hulka Rootsi Dagens Industry ja Saksamaa Axel Springer Financial Media koostatud Venemaa suunaliste fondide edetabelites.

Sulev liitus Investment Agency meeskonnaga 2017. aastal M&A tehingute nõustajana. Tema seni olulisim töö on olnud regiooni ühe suurima betoonelementide tootja AS TMB Soome ja Läti äriüksuste müügi nõustamine USA tuntud investeerimisfirma Bain Capital portfelli kuuluvale ettevõttele Consolis. Tehingule lisas keerukust Eesti ja Soome konkurentsiametite vastuseis, mille tõttu tuli tehing lõppfaasis ümber struktureerida.

 

 

 

  • LinkedIn Social Icon
bottom of page