top of page
Spodriba.jpg

Prudentia meeskond aitas kaasa Baltikumi juhtiva kemikaalide tootmise ettevõtte loomisele

7. detsembril 2021. aastal sõlmiti ühinemisleping kahe puhastusvahendite tootja – Lätis asuva AS "Spodrība" ja Leedus asuva NAUJOJI RINGUVA, AB – vahel. Ühinemislepingu tulemusena moodustati suurim keskkonnasõbralike ja innovaatiliste toodete arendamisele keskenduv puhastusvahendite tootja Balti riikides.

Ühinemistehingu käigus esindas Prudentia Riia meeskond AS "Spodrība" ja selle aktsionäride huve. Prudentia professionaalsuse ja pikaajalise M&A tehingute nõustamiskogemuse toel jõuti kõiki osapooli rahuldava tehinguni, luues seeläbi kindla põhja edasiseks äriarenduseks.

"Spodrība on Lätis vaieldamatu liider keskkonnasõbralike puhastusvahendite arendamisel, kuid piirkondliku liidripositsiooni saab kiiremini saavutada ühendades jõud teiste piirkonnas tegutsevate ettevõtjatega. Usume, et NAUJOJI RINGUVA on selleks parim partner," ütles AS "Spodrība" juhatuse esimees Fridrik Ingi Fridriksson.

"NAUJOJI RINGUVA rakendab järjekindlalt oma strateegiat, milleks on arendada uuenduslikke ja keskkonnasõbralikke tooteid, mis nõuavad märkimisväärseid inimressursse ja rahalisi vahendeid. Spodrība ja NAUJOJI RINGUVA parimate tavade ja vahendite ühendamine võimaldab meil saada piirkondlikuks liidriks selles valdkonnas," ütles NAUJOJI RINGUVA peadirektor Jurgita Žilvinskaitė.

NAUJOJI RINGUVA, AB:

Ettevõte asutati 1920. aastal. See arendab ja toodab kodupuhastus- ja kehahooldusvahendeid, pidades esmatähtsaks keskkonnasõbralikkust, looduslähedust ja uuenduslikkust. Ettevõte on klientidele tuntud brändide - BALANCE, RINGUVA, SMILĖ, TINDI - kaudu. 2020. aastal ületas ettevõtte käive 5 miljonit eurot ja EBITDA oli 1,2 miljonit eurot.

AS "Spodrība":

Ettevõte asutati 1921. aastal. AS "Spodrība" on Läti suurim kodukeemia, kehahooldusvahendite, taimede väetiste ja desinfitseerimisvahendite tootja, mida kliendid tunnevad brändide - SEAL, SEAL COSMETICS ja ECO SEAL FOR NATURE - kaudu. Ettevõtte toodang on saanud ametliku Euroopa Liidu ökomärgise. 2020. aastal ületas ettevõtte käive 8,2 miljonit eurot ja EBITDA oli 3 miljonit eurot.

_T6A6418.jpg

Juris Eizentāls: See tehing on suurepärane näide turu konsolideerumisest Balti riikides

 

Jõudude ühendamine ja turu konsolideerumine võimaldab Balti ettevõtjatel suurendada võimalusi äritegevuse arendamiseks väljaspool kodumaiseid piire.

bottom of page