top of page

Remeksi Keskuse müük Leedu ettevõttele Axioma LT

2017. aastal ostis Axioma LT Remeksi Keskuse - ühe Eesti suurima tööstusseadmete ja metallkonstruktsioonide tootja. Illar Kaasik nõustas Remeksi Keskuse omanikke müügiprotsessis.

Remeksi keskusel on pikaajalised kogemused metalltoodete valmistamisel keemia, tselluloosi ja mäetööstuse sektoritele. Mõned näited Remeksi Keskuse suurimatest projektidest: 3 Petroteri tehast VKG Grupile; bensoflexi tootmistehas Vesicol Chemical Coporationile; konveieriliin ja seadmed Stora Ensole, kes on üks suurimaid metsatööstusettevõtteid maailmas.

AXIOMA LT UAB, mis on osa Axis Industries Grupist, tegeleb erinevate metalltoodete tootmise ja paigaldamisega tööstuse ja energeetika valdkonnas. Remeksi Keskuse tehing ei ole neil esimene omataoline – aasta varem soetati 100% ЗАО «Veikmės statyba» aktsiatest, mis tegeleb büroopindade ja eluhoonete ehitusega. Axis Industries ettevõtete grupp kuulub omakorda ICOR Gruppi, mis koondab endas ca 70 ettevõtet, mille personal koosneb 6 800 inimesest. Grupi ettevõtted asuvad 40-s riigis ning tegutsevad peamiselt neljas valdkonnas, milleks on: kommunaalteenused, tööstus ja energeetika, kinnisvara ning nafta ja naftatooted.

 

 

 

 

Illar Kaasik: Remeksi Keskus on hea näide sellest, kuidas ettevõtte väärtust on võimalik kasvatada ülevõtmistehingute kaudu.

 

Remeksi keskus sai endale tänu tehingule tugevad uued omanikud, kes on võimelised ettevõtet edasi arendama ja Axioma LT UAB sai täiendava võimekuse toota erineva keerukusega tööstuslikke seadmeid ja konstruktsioone masinaehituse valdkonnas.

_T6A6846.jpg
bottom of page