top of page
switch-5015530_1920.jpg

 

Üks 2020. aasta suurematest IKT valdkonna tehingutest Baltikumis on lõpule viidud

Kiiresti kasvav ja laienev Miss Group omandas 16. novembril Leedu juhtiva veebimajutusega tegeleva ettevõtte UAB Interneto vizija ja selle tütarettevõtte UAB Rakrėjus. Prudentia Tallinn täitis selles tehingus Miss Groupi kohaliku nõustaja rolli.

Miss Group on asutatud 2014. aastal. Tegemist on rahvusvahelise grupiga, mis pakub erinevaid veebimajutusega seotud teenuseid. Alates 2020. aasta veebruarist on Miss Groupi enamusosanik era– ja kasvukaptali investor Perwyn, kelle toel jätkub Miss Group kiire kasv läbi rahvusvahelise laienemise ja M&A tehingute. UAB Interento vizija ja selle tütarettevõtte omandamine on üheteistkümnes M&A tehing, mille Miss Group on teinud viimase kahe aasta jooksul ja teine tehing, mis on tehtud peale Perwyni lisandumist omanikeringi.

Mattias Kaneteg, Miss Grupi asutaja ja tegevjuht: „See tehing annab väga hea aluse laienemiseks kogu Baltikumis. Interneto vizija on suurepärane ettevõte ja ootame põnevusega nii laienemist veebimajutuse ja andmekeskuste divisjonides kui ka uute lisandväärtustega lahenduste pakkumist oma Leedu kliendibaasile.”

Ēriks Melbārdis, Prudentia Riga asedirektor: „Järjekordne piiriülene tehing Baltimaade IT-turul, mis kinnitab, et tugevamad Baltikumi ettevõtted on lääne investorite radaritel. Tulevikus võime oodata veelgi rohkem tehinguid, kuna IT valdkond on kannustatud üldisest digitaliseerimise trendist."

Selle tehingu osas tegi Prudentia Tallinn koostööd Prudentia Riia (Ēriks Melbārdis), Translinki (Pontus Backlund) ja Anectaga (Eric Forsner ja Fredrik Ullberg).

 

 

31-_T6A6866-BalticPictures.lv.jpg

Sulev Raik, Prudentia Tallinna partner:

„Miss Group on suurepärane näide ambitsioonikast ettevõttest, kellel on läbimõeldud M&A strateegia ning rahvusvahelised eesmärgid. Oleme uhked, et saime anda oma panuse tehingusse, mis annab Miss Groupile lisavõimalusi kiiremaks kasvuks."

bottom of page