top of page

 

Prudentia korraldas ühe suurima juhtkonna väljaostmise Lätis 

2012. aastal viidi Prudentia abil edukalt läbi Läti üks suurimaid ja olulisemaid juhtkonna väljaostu tehinguid. Tehingu käigus omandas juhtiv tee-ise-kauplus SIA DMT Pluss SIA Depo DIY, ostes koos finantspartneritega omanikelt ülejäänud osakapitali välja. Tehingu tulemusel müüsid investeerimisfondid BaltCap ja Byko Lettland ehf edukalt oma aktsiad SIA Depo DIY-s.  

 

Tehingut finantseeris ABLV Groupi erakapitali investeerimisfond, millele kuulus pärast tehingut 25% aktsiakapitalist. Selle tehingu finantspartneriks oli AS SEB Banka. See MBO-tehing tunnistati ajakirja "Acquisition International“ poolt 2012. aastal Läti aasta tehinguks.  

 

Kaks aastat hiljem, 2014. aastal, müüs ABLV investeerimisfond oma 25% -lise osaluse enamusomanikule SIA DMT Pluss. Pärast tehingut sai SIA DMT Pluss SIA Depo DIY ainuomanikuks. 

 

13-_T6A6387-BalticPictures.lv.jpg

Ģirts Rungainis: Tänu ettevõtte väga professionaalse juhtimise ja läbimõeldud strateegiale on Depo DIY üks suuremaid erakapitalil põhinevaid ettevõtteid Lätis

Ettevõttel, mille 2016. aasta käive oli 200 miljonit eurot, pole kaugeltki pikaajalist ajalugu. See asutati alles 2005. aastal ja on sellest ajast näidanud „hokikepi“ kasvu. Seda kõike tänu suurepärasele juhtkonnale.

Pole üllatus, et oma kiire kasvuga on ettevõte läbi teinud palju rahandustehinguid. Oleme uhked, et saime mitmes neis tehingus osaleda, ehkki see oli üsna keeruline, kuna arvestada tuli kõigi osapoolte huvidega: olemasolevad investorid, kes soovisid oma investeerimistsükli lõpetada, olemasolevad partnerid, kes soovisid suurendada oma aktsiakapital, uued investorid ja pangad.

Prudentia korraldatud MBO-tehing on Lätis tänaseni üks väga haruldasi juhtkonna väljaostu tehinguid. 

bottom of page