top of page

Kesk- ja Ida-Euroopa üks juhtivaimaid kindlustusmaaklereid siseneb Baltikumi turule

Prudentia nõustas Läti juhtiva kindlustusmaakleri R&D apdrošināšanas brokers müüki RENOMIAle, mis on omakorda üks suurimaid kindlustusmaakleri teenuse pakkujaid Kesk- ja Ida-Euroopa riikides.


R&D Kindlustusmaakler asutati 2017. aastal. Hetkel töötab seal 67 inimest ning hallatakse 21 miljoni euro väärtuses klientide kindlustusmakseid. Pidev areng ja digitaliseerimine on R&D Kindlustusmaaklerist teinud Lätis oma valdkonna liidri. RENOMIA omandas R&D Kindlustusmaakleris enamusosaluse, kuid R&D Groupi juhtkond jääb ettevõttega seotuks ka peale tehingut ning üheskoos keskendutakse kontserni ettevõtete edasisele arendamisele, et kindlustada R&D juhtpositsioon turul.


Lätist saab RENOMIA jaoks kaheksas Euroopa riik, kus RENOMIA on esindatud. Alates 2019. aastast on RENOMIA vähemusosanikuks Gallagher – üks maailma suurimaid kindlustusmaaklereid, peakontoriga USAs. Tänu sellele saavad R&D Kindlustusmaakleri kliendid kasu ka Gallagheri teadmistest ja kontaktidest valdkonnas.


Dainis Maldutis, R&D Kindlustusmaakler kaasasutaja: “Usume, et kogenenud ja tugeva partneri kaasamine on meie klientidele kasulik. Me plaanime kiirendada teenuste edasist arengut nii ettevõtete kindlustuses kui ka e-kaubanduse valdkonnas. RENOMIA abiga saame pakutavaid teenuseid digitaliseerida. Protsesside automatiseerimine on vajalik, et maaklerid saaksid enam keskenduda iga kliendi jaoks personaalsete lahenduste leidmisele.”


Pavel Nepala, RENOMIA juhtivpartner: “Oleme põnevil sõlmitud lepingu üle R&Dga, mis võimaldab meil koos arendada teenuseid Balti riikide klientidele. Meil on R&D meeskonnaga ühised väärtused ja visioon. Hindame R&D modernset lähenemist, progressiivset mõtteviisi ning kogemusi e-kaubanduse ja ettevõttete kindlustuses.”


Ivars PInkulis, Prudentia Riia partner: “Tehingu tulemusena jõudis R&D Kindlustusmaakler oma arengu järgmisesse etappi. Strateegilise investori RENOMIA kaasamine on R&D Kindlustusmaakleri jaoks vajalik samm, et tagada oma klientidele paremaid teenuseid läbi digitaliseerimise, rahvusvahelise haarde ja erialase oskusteabe.”


Kārlis Znotiņš, Prudentia Riia asedirektor: “R&D Kindlustusmaakler on suurepärane näide, kuidas targad ärilised otsused ja digitaliseerimine on endaga kaasa toonud ettevõtte kiire kasvu. Oleme uhked, et oleme saanud olla osalised R&D Kindlustusmaakleri teekonnas aidates leida strateegilise investori ning läbi selle kindlustada ettevõtte edasised kasvuvõimalused.“

Comentários


bottom of page