top of page

Eestis soovitakse kokku panna erilist edetabelit kuid väljakutseid on palju

Prudentia Advisory partner Illar Kaasik ja Asutajate Seltsi juhatuse liige Sten Tamkivi arutlesid Ärilehe peatoimetajaTanel Saarmann juhitud podcastis Kiirendi, kuidas hinnata kasvuettevõtete väärtuseid. Kiirendi on Express Grupi uus podcastide sari, kus keskendutakse Eesti kasvuettevõtetele.


Eestis sai kasvuettevõtete edulugu alguse 2003. aastal asutatud ja 2011 Microsoftile müüdud Skypest. Täna tegutseb Eestis üle 1000 kasvuettevõtte, kes annavad tööd üle 6000 inimesele. Kõik me teame, et maailmas on toimumas neljas tööstusrevolutsioon mis on toonud kaasa kiire tehnoloogiasektori ettevõtete arengu, mis omakorda mõjutavad praktiliselt kõiki majandussektoreid. Bolt, Wise,Veriff, Scoro, Milrem, Starship, Monese - me oleme kuulnud nendest ettevõtetest. Wise IPO on tulemas hinnanguliselt 5-10 miljardi EUR turuväärtusega.

Kõigest eelnevast tulenevalt on Prudentia seadnud endale eesmärgiks koostada ka kasvuettevõtete väärtuste edetabeli, seda koostöös Asutajate Seltsi ja Nasdaqiga. Arvestades iduettevõtete dünaamilisi arenguid pole see lihtne ülesanne, kuid sügisel saame juba raporteerida kui kaugele oleme sellega jõudnud.Prudentia on koostöös Nasdaq Tallinnaga koostanud TOP101 Eesti väärtuslikuma ettevõtte edetabelit alates 2019. aastast, Lätis on Prudentia teinud seda koostöös Nasdaq Riiaga juba 15 aastat. www.top101.ee
Comments


bottom of page