top of page

Eesti firma nõustas Leedu suurima veebimajutaja ja andmekeskuse ostu

ITuudised.ee, Tallinn, 23. november 2020


Eesti firma nõustas Leedu suurima veebimajutaja ja andmekeskuse ostu

Rahvusvaheline IT-ettevõte Miss Group omandas suure summa eest Leedu veebimajutusäri turuliidri UAB Interneto vizija, tehingus nõustas ostjat Eesti konsultatsioonifirma Prudentia.

2003 asutatud Interneto vizija on Leedu veebimajutusäri turuliider.

Autor: Interneto vizija

Ülikasumlikult tegutsev Leedu ettevõte on viimaseil aastail näidanud tugevat kasvu nii veebimajutuse kui andmekeskuste valdkonnas.

Selle aasta konsolideeritud käibeprognoos on Interneto vizija grupil 11,5 miljonit eurot ja EBITDA marginaal üle 50%. See lubab prognoosida tehingu mahuks üle 50 miljoni euro.

​2003 asutatud Interneto vizija on Leedu veebimajutusäri turuliider ligi 68 000 kliendi ning 170 000 registreeritud domeeniga, mis moodustab 60% kõigist riigis registreeritud domeenidest.

Oma tütarfirma UAB Rakrejus kaudu omab Interneto Vizija Vilniuses ka Tier III nõuetele vastavat andmekeskust.

Miss Grupi asutaja ja tegevjuht Mattias Kaneteg kommenteeris, et värske tehing "annab väga hea aluse laienemiseks kogu Baltimaades".

"Interneto vizija on suurepärane ettevõte ja ootame põnevusega laienemist nii veebimajutuse ja andmekeskuste divisjonides kui ka uute lisandväärtustega lahenduste pakkumist oma Leedu kliendibaasile," lisas ta.

Tehingut nõustanud Prudentia Eesti partner Sulev Raik märkis, et Miss Group on suurepärane näide ambitsioonikast ettevõttest, kellel on läbimõeldud ühinemiste ja ülevõtmiste (M&A) strateegia ning rahvusvahelised eesmärgid. "Oleme uhked, et saime anda oma panuse tehingusse, mis annab Miss Groupile lisavõimalusi kiiremaks kasvuks," lisas Raik pressiteates.

Prudentia Läti asedirektor Ēriks Melbārdis märkis, et järjekordne piiriülene tehing Baltimaade IT-turul kinnitab, et tugevamad Baltimaade ettevõtted on lääne investorite radareil. "Tulevikus võime oodata veelgi rohkem tehinguid, kuna IT-valdkond on kannustatud üldisest digitaliseerimise trendist." kinnitas ta.

Antud tehingu osas tegi Prudentia Eesti koostööd Prudentia Läti, Soome M&A-nõustaja Translinki ja Rootsi M&A-nõustaja Anectaga.

Miss Group on 2014. aastal asutatud rahvusvaheline grupp, mis pakub veebimajutusega seotud teenuseid. Selle aasta veebruarist on Miss Groupi enamusosanik era– ja kasvukaptali investor Perwyn, kelle toel jätkub grupi kasv läbi rahvusvahelise laienemise ja M&A-tehingute.

Leedu UAB Interento vizija ja selle tütarettevõtte omandamine on üheteistkümnes M&A tehing, mille Miss Group on teinud viimase kahe aasta jooksul ja teine tehing, mis on tehtud pärast Perwyni lisandumist omanikeringi.

Läti veebimajutusturg on killustunud, Eestis on turuliidriks Zone Media OÜ.

Comentarios


bottom of page