top of page

Eesti ja Läti M&A tehingute nõustajad hakkavad tegutsema ühise Prudentia kaubamärgi

Eesti üks vanimaid ettevõtete ostu- ja müügitehingute (M&A-tehingud) nõustamise ettevõtteid Investment Agency ning Läti sama ala üks juhtivaid ettevõtteid Prudentia on otsustanud hakata ühiselt tegutsema Prudentia kaubamärgi all eesmärgiga laiendada tegevust ka Leedus ning kindlustada oma positsioon valdkonna Baltikumi liidrite hulgas.

Investment Agency/Prudentia partneri Indrek Uudekülli sõnul jõuti otsuseni alustada tegevust ühise kaubamärgi Prudentia all pärast mitu aastat viljakat koostööd. „Prudentia ja Investment Agency vahelise strateegilise koostöö tulemusel on moodustatud üks Baltikumi suuremaid finantsnõustamise spetsialistide meeskondi, kellel on ühtne vaade Balti kapitaliturule. Prudential on nüüd kontorid Riias ja Tallinnas, mis pakuvad meie klientidele kohaliku finantstööstuse ja kapitalituru ekspertteadmisi. Mõlema ettevõtte eesmärk on lähitulevikus tugevdada Prudentia kohalolekut ka Leedu turul, muutes Prudentia kaubamärgi Baltikumi ühinemiste ja omandamiste turu tugevaimaks tegijaks,“ kommenteeris Uudeküll ettevõtete plaane.

Mõlemad ettevõtted on Indrek Uudekülli sõnul turul tegutsenud juba rohkem kui 20 aastat. Senise tegevuse käigus on viidud läbi rohkem kui 140 ettevõtte ostu-müügi nõustamist koguväärtusega 2 miljardit eurot. „Tänasest pakume ettevõtete ostu-müügi nõustamise teenust lisaks Eestile ka Lätis ja Leedus koostöös Global M&A Partners’iga (tegutseb 30 riigis ja koondab üle 300 professionaalse nõustaja) esindades seda kaubamärki Balti riikides,“ lisas ta.

Prudentia Eesti ja Läti kontorites töötab hetkel kokku 13 nõustajat ja analüütikut. Laienenud meeskonnana suudab ettevõte pakkuda teenuseid ka senini katmata valdkondades, nagu näiteks lennundus, IT, raudteetransport. „Soovime oma uue parteri kaudu tuua Eesti turule rohkem teadmisi ettevõtete väärtuse kujunemisest ja uusi kogemusi M&A protsesside läbiviimisel. Seda nii oma klientidele kui ühiskonnale tervikuna,“ ütles Indrek Uudeküll.

Prudentia Läti juhtivpartner Kārlis Krastiņš kommenteeris otsust: „Baltikumi on pikka aega peetud ühtseks turuks. Meie peamiseks põhjuseks jätkata tegevust ka Eestis ja Leedus Prudentia nime all on olnud Baltimaade ettevõtjate ulatuslik majanduskoostöö, aga ka mitme miljardi euro väärtuses vastastikused investeeringud. Seetõttu on Investment Agency liitumine Prudentia kaubamärgiga loogiline samm, et tagada meie klientidele juurdepääs Baltimaade parimale kohalike turgude oskusteabele.

Ettevõtete koostöö ühe esimese viljana esitleb Prudentia 8. aprillil Tallinnas toimuval Eesti Ekspressi majanduskonverentsil „Kuidas tõsta ettevõtte väärtust“ esmakordselt koostatud „TOP101 Eesti väärtuslikemate ettevõtete“ edetabelit, mis pandi kokku koostöös Nasdaq Tallinnaga. Uue äriedetabeli ja kogu projekti mõte on avaliku debati tekitamine ettevõtete väärtuse ja väärtuse loomise teemal laiemalt. On ju ettevõtted riigi majandusmootor ja rikkuse allikas, neil on kanda ühiskonnas oluline roll ning ettevõtte väärtus on oluline tagasiside tehtud tööle ka ettevõtjate ja juhtide jaoks.

bottom of page