Ģirts Rungainis kommenteerib valitsuse otsust välja osta Telia osalus LMT-s ja TET-is:
- mikaelhaitin
- Jul 23
- 1 min read
Telia väljaostul on mitmeid üldisi positiivseid mõjusid – ettevõtted jäävad Lätti ning aitavad arendada nii kogu majanduslikku taristut kui ka väärtpaberiturgu.
„Minu arvates on Läti majanduse jaoks oluline, et sellised suured ettevõtted, millel on oluline ja otsustav roll nii Läti tehnoloogiate arengus kui ka praegu julgeolekutehnoloogiate ja tootmise arendamises, oleksid meie riigi kontrolli all. Teiseks saan ma aru, et plaanitakse minna börsile.
Niisiis on mitmeid üldisi positiivseid mõjusid – ettevõtted jäävad Lätti ning aitavad arendada nii kogu majanduslikku taristut kui ka väärtpaberiturgu ning toimivad sellise, ütleme, tehnoloogia- ja teadmistearenduse keskuse rollis. Loomulikult on need suured ettevõtted ja alati on küsimus, et nad ei suruks alla kogu ökosüsteemi, kuid minu arust on see samm positiivne,“ ütles Rungainis.

Comments