top of page

Ivars Pinkulis

Partner

TEL.: +371 67212324

MOB:  +371 29103283

ivars.pinkulis@prudentia.lv

Ivars Pinkulis on partner Prudentias ning tal on üle 21 aasta kogemusi suurettevõtete finantsvaldkonnas. Enne Prudentiaga liitumist töötas ta rahvusvahelises auditifirmas „BDO” (1998–2004) suurettevõtete finantseksperdina ning sertifitseeritud äri- ja intellektuaalse omandi hindajana. Hiljem juhtis Ivars ühinemis- ja ülevõtmistehingute ja projektirahastusosakonda Swedbankis.

 ​

Prudentiaga liitumisest alates on Ivars edukalt juhtinud mitut ettevõtte müügi- ostu- ning ühinemisprojekti. Ivarsil on ka edukaid kogemusi seoses riskikapitali kaasamisega rahvusvahelistest ja kohalikest erakapitali- ja riskikapitalifondidest nii juba toimivate ettevõtete kui ka idufirmade jaoks. Ivarsil on ulatuslik kompetents sellistes paljutõotavates ning kiire arenguga tööstusharudes nagu taastuvenergia, metallitööstus, puidutööstus, pakenditööstus, trükitööstus, teedeehitus, toiduainetetööstus ning -töötlus, kindlustus, jäätmekäitlus jne.

Ivars juhtis ka investorite kaasamise protsessi Baltimaade ainsa terasetehase „Liepājas Metalurgs” müümisel Ukraina strateegilistele investoritele, millest sai üks viimaste aastate suurimaid ühinemis- ja ülevõtmistehinguid Baltikumis.

2019. aasta alguses viis Prudentia ühe maailma juhtiva erainvesteerimisfirma Bain Capitali huve esindades edukalt läbi tehingu, millega investeerimisfondiühing Consolis (käive ~1,4 miljardit eurot) omastas TMB Groupi, Baltikumi ja Soome ühe suurima betoonelementide tootja tegevuse Soomes ja Lätis. Ivars algatas tehingu 2017. aastal ning viis selle koostöös rahvusvahelise juristide ning finantsasjatundjate meeskonnaga lõpule, vaatamata ettenägematutele takistustele, mis olid seotud Eesti Konkurentsiameti negatiivse otsusega.

 

  • LinkedIn Social Icon
bottom of page