top of page
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon

Ģirts Rungainis

Partner, juhatuse liige

TEL.: +371 67212324

girts.rungainis@prudentia.lv

Girts Rungainis on üks Prudentia asutajapartneritest. Enne Prudentia loomist, aastatel 1992-1996, oli ta üks asutajapartnereid ja president ettevõttes German-Latvian Bank, praegune Swedbank ning ettevõtte Trust Commercial Bank president aastatel 1997-1999. Girts oli ka aastatel 1993-1999 Läti Kommertspankade Seltsi ja Baltic International Airlinesi juhatuse liige ning aastal 1999 Läti peaministri nõunik.

Hr Rungainis on olnud eestvedajaks ja korraldajaks Baltimaade mitmetele suurematele tehingutele, sh Saksa-Läti panga müük, Balta avalik esmaemissioon, Latvijas Neatkarīgā Televīzija (LNT), Läti suurima eratelevisiooni müük ning Lauma, ühe Ida-Euroopa juhtivama pesutootja enamusosaluse müümine finantsinvestorile, ELKO Grupa, Kesk- ja Ida-Euroopa ning SRÜ ühe suurima IT-hulgiettevõtte privatiseerimine ning JSC Lode müük. Hr Rungainis on nõustanud Läti valitsust seoses enamusosalusega Kesk- ja Ida-Euroopa juhtivas lennufirmas AS „Air Baltic Corporation”. Lisaks on hr Rungainis edukalt juhtinud ja läbi viinud investorite kaasamist Läti suurima piimatööstuse JCS „Rīgas piena kombināts” juures ning olnud ostja poolne nõustaja ettevõtte JSC „Valmieras piens”, Läti juhtiva piimatööstuse omandamisel.

Lisaks on ta ka edukalt juhtinud ja läbi viinud investorite kaasamist Läti suurimasse piimatööstusesse JCS „Rīgas piena kombināts” ning olnud ostja poolne nõustaja ettevõtte JSC „Valmieras piens”, Läti juhtiva piimatööstuse omandamisel.

Kuna Girts Rungainis peab Läti majanduskasvu aluseks haridust, pühendab ta „Junior Achievement Latvija” nõukogu liikme ja Läti Ülikooli vilistlasliikumise esindajana palju aega mitmesugustele haridusprojektidele.

 

 

 

bottom of page